Worcester Greenstar 25i Erp + Nest gen3

automatizari pt. aplicatii termice, hidraulice si de climatizare, termostate, cronotermostate wireless sau cu fir

Moderator: fuji

Avatar utilizator
Bambochea27
Mesaje: 1
Membru din: 06 Iun 2021 12:08

Worcester Greenstar 25i Erp + Nest gen3

Mesaj necitit de Bambochea27 »

Salutare tuturor,
Numele meu este Marian si de curand am achizitionat o centrala worcester din Uk care a fost montata ptr 2 ani si 8 luni (inca in garantie) .
Am cumparat un termostat nest generatia a 3a si vreau sa ii fac eu conexiunea la cablurile electrice. Avem pe aici vre-un domn care se pricepe la acest model de centrala termica? Am schemele electrice insa vreau sa verific inca o data....
Multumesc frumos de ajutor.
Va doresc tuturor o zi de Duminica superba.

Cu respect,
Marian
Fişiere ataşate
3E3A092E-CFD2-483E-893E-77E0CDDC287D.jpeg
8D042D45-B3B1-4B21-A937-D266A0265168.jpeg
Avatar utilizator
jumpy
Senior
Mesaje: 96
Membru din: 12 Iun 2009 16:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Worcester Greenstar 25i Erp + Nest gen3

Mesaj necitit de jumpy »

Bambochea27 scrie: 06 Iun 2021 12:27 Salutare tuturor,
Numele meu este Marian si de curand am achizitionat o centrala worcester din Uk care a fost montata ptr 2 ani si 8 luni (inca in garantie) .
Am cumparat un termostat nest generatia a 3a si vreau sa ii fac eu conexiunea la cablurile electrice. Avem pe aici vre-un domn care se pricepe la acest model de centrala termica? Am schemele electrice insa vreau sa verific inca o data....
Multumesc frumos de ajutor.
Va doresc tuturor o zi de Duminica superba.

Cu respect,
Marian
Pare sa semene cu automatizarile de la centralele Buderus care se vand pe la noi, insa nu sunt la fel. Nu pare sa aiba Opentherm, decat daca scrie in documentatie. On-Off se poate lega la mufa albastra care are un semn de intrerupator, prin intermediul unei mufe, insa neavand un strap acolo inseamna ca ar trebui intrat undeva in meniu si setat sa tina cont de termostat on-off. Daca ar exista manualul ar fi mult mai clar.
Scrie răspuns

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori