Puffer cu rol de rezervor de apa menajera

Boilere cu serpentina, Gaz-Boilere, Boilere electrice, Puffere, Acumulatoare

Moderator: fuji

Avatar utilizator
Adrian T
Mesaje: 1
Membru din: 04 Aug 2021 21:37

Puffer cu rol de rezervor de apa menajera

Mesaj necitit de Adrian T »

Buna seara,
Am un Puffer S-line Thermic Energy EPS-1W 825l care mi-a fost montat de un instalator intr-o instalatie de incalzire pe gaz. Bineinteles ca a fost un proiect neinspirat si dupa 6 luni l-am deconectat si am montat o butelie de egalizare , proiect care a functionat perfect. In localitatea in care locuiesc alimentarea cu apa rece menajera se face cu intermitenta si m-am gandit ca as putea folosi acest puffer ca rezervor tampon de apa menajera. Cu toate ca pretul pufferului este mult mai mare decat un rezervor de apa m-as bucura sa-l pot folosi pentru ca il am deja si este montat in camera tehnica . Imi puteti da un sfat in acest sens?
Va multumesc
Avatar utilizator
fuji
Senior
Mesaje: 4073
Membru din: 11 Iun 2009 17:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Puffer cu rol de rezervor de apa menajera

Mesaj necitit de fuji »

Adrian T scrie: 04 Aug 2021 21:51Bineinteles ca a fost un proiect neinspirat si dupa 6 luni l-am deconectat si am montat o butelie de egalizare
, da nu se monteaza Acumulatoare (puffere) la Instalatii cu centrale termice pe Gaz.
Cu toate ca pretul pufferului este mult mai mare decat un rezervor de apa m-as bucura sa-l pot folosi
se poate folosi, da.. dar Apa nu va fi potabila.
Scrie răspuns

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori